Spacer Noworoczny z Programem Absolwent UMCS

Drodzy Absolwenci! 12 stycznia 2018 serdecznie zapraszamy na Wyjątkowy Spacer Noworoczny uliczkami Starego Miasta w Lublinie, połączony z degustacją piwa. Nic tak nie odpręża jak kufel piwa w połączeniu z ciekawymi opowieściami w dobrym towarzystwie w Browarze Lubelskim Perła. Dlaczego piwo ma zdrowotne właściwości, a mnisi i zakonnicy przodowali w ich produkcji? Skąd przywożono do Lublina piwo i miody pitne?

Wszystkie te tajemnice odkryjemy w historii renesansowych piwnic na Starym Mieście spacerując między Trybunałem, Placem po Farze, Kościołem Dominikanów i Wieżą Trynitarską. Następnie przejdziemy do Browarów Lubelskich, po drodze przy Archikatedrze dowiemy się co Jezuici mieli wspólnego z piwem, jakie zasługi wnieśli bracia Vetterowie w rozwój browarnictwa w Lublinie. Może spotkamy ducha na ulicy Bernardyńskiej – bo nieustanie ktoś straszy w pałacu Sobieskich. Zwiedzimy turystyczną trasę podziemną zabytkowych browarów i na koniec spróbujemy piwa.

Spotykamy się o 16.30 przy Trybunale Koronnym na Starym Mieście.

Spacer poprowadzi doskonale przygotowany przewodnik, Partner Programu Absolwent UMCS - pani dr Klaudia Giordano (Edu Tour - Turystyka i Edukacja)

Czas trwania spaceru: około 2-2,5 godziny

Koszt spaceru: 30 zł (cena obejmie bilet wstępu na trasę turystyczna Browarów Perła wraz z degustacją piwa i usługę przewodnicką)

Zapisy na adres mailowy: anna.lada@umcs.pl - do dnia 8.01.2018 (ilość miejsc ograniczona).

Warunkiem zapisanie się na spacer jest wpłacenie 30 zł do dnia 8.01.2018 na konto:

Edu Tour Klaudia Giordano
ul. Słomkowskiego 11/30
20-492 Lublin

Deutsche Bank:  52 1910 1048 2648 5610 2298 0001
z dopiskiem:
imie_ nazwisko_ ABSOLWENT UMCS

    Aktualności

    Autor
    Anna Lada
    Data dodania
    19 grudnia 2017