Festiwal Polarny - Warszawa - relacja

Zapraszamy do relacji z wydarzenia

4 czerwca 2022 mieliśmy przyjemność gościć w Warszawie w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury przy ul. Elekcyjnej 17 na Festiwalu Polarnym. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL koordynowanego przez Instytut Geofizyki PAN. 

Podczas Festiwalu Stacja Polarna UMCS w Calypsobyen na Spitsbergenie była promowana zarówno na Stoisku UMCS, jak i podczas prelekcji: „Wyjątkowe miejsce – Stacja Polarna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej” – prof. Piotr Zagórski. Był też czas na promocję aktualnych badań naukowych w ramach projektu NCBiR o akronimie SPILOD. Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku reprezentowali nasi doświadczeni Polarnicy: dr hab. Jan Rodzik, prof. UMCS oraz kierownik tegorocznej, jubileuszowej  30 Wyprawy Polarnej  UMCS na Spitsbergen - dr hab. Piotr Zagórski, prof. UMCS i  uczestnik Wyprawy  -  mgr Kamil Kultys. Na Festiwalu wystąpił też dr hab. Michał Łuszczuk, prof. UMCS (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej) jako reprezentant projektu SUDEA. Udział w Festiwalu Polarnym wzięły też liczne instytucje badawcze związane z badaniami polarnymi, m.in.: Instytut Oceanologii PAN, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Centrum Badań Polarnych, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Instytut Paleobiologii PAN, Uniwersytet Wrocławski.

Na uczestników wydarzenia, poza ciekawymi wystąpieniami, czekały wystawy, stoiska promocyjne, stoiska z grami edukacyjnymi, goglami VR z filmami polarnymi 360 stopni oraz ekwipunkiem wykorzystywanym przez polarników do pracy w terenie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii | Fot. Michał Zembrzycki

    Aktualności

    Data dodania
    7 czerwca 2022