Festiwal Polarny

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Festiwal Polarny, który odbędzie się 4 czerwca br. w Warszawie w Amfiteatrze Wolskiego Centrum KulturY przy ul. Elekcyjnej 17. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL koordynowanego przez Instytut Geofizyki PAN.  Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS i Stacja Polarna UMCS w Calypsobyen na Spitsbergenie aktywnie  będą promować badania środowiska przyrodniczego w rejonie Arktyki.

Celem festiwalu jest poszerzenie wiedzy o regionach polarnych, a także badań polskich naukowców zarówno w Arktyce, jak i w Antarktyce.

Podczas wydarzenia na uczestników, poza ciekawymi wystąpieniami, czekać będą również wystawy, stoiska promocyjne, stoiska z grami edukacyjnymi, goglami VR z filmami polarnymi 360 stopni oraz ekwipunkiem wykorzystywanym przez polarników do pracy w terenie. 

Udział w Festiwalu Polarnym potwierdziły też liczne instytucje badawcze związane z badaniami polarnymi, m.in.: Instytut Oceanologii PAN, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Centrum Badań Polarnych, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN, Instytut Paleobiologii PAN, Uniwersytet Wrocławski.

 PROGRAM WYDARZENIA

    Aktualności

    Data dodania
    18 maja 2022