Akademicki Kwadrans Przedsiębiorczości z Wojciechem Paprotą

Lublinianin Wojciech Paprota, twórca firmy Walletmor stworzył pierwszy na świecie implant płatniczy. Urządzenie, które instaluje się w dowolnej części ciała pod skórą, przeważnie w dłoni, pozwala zastąpić nieporęczny portfel i jest wygodną alternatywą dla karty kredytowej czy innego urządzenia z funkcją płatności, ze smartfonem włącznie. Ma wielkość małej agrafki i grubość około pół milimetra, składa się z układu scalonego i metalowej otoczki spełniającej rolę anteny, zamkniętych w hermetycznej bioobudowie.

Co ważne - implant jest urządzeniem pasywnym, nie wymaga własnego źródła zasilania (baterii). Samodzielnie nie wytwarza też jakichkolwiek fal i uruchamia się wyłącznie przy płatności zbliżeniowej, tylko wtedy, gdy zbliża się do niego terminal płatniczy i to na bardzo krótki dystans. Walletmor to polsko-brytyjski startup, zaś jego założyciel jest gościem Akademickiego Kwadransa Przedsiębiorczości.

Akademicki Kwadrans Przedsiębiorczości to wspólny program Telewizji Akademickiej TV UMCS, Akademickiego Radia Centrum oraz Biura Rozwoju Kompetencji UMCS. Oglądacie już 77. odcinek. Zapraszamy!

    Akademicki Kwadrans Przedsiębiorczości

    Data dodania
    7 maja 2021