„Punkty i linie” - premiera filmu TV UMCS

To opowieść nie tylko o sztuce linorytu, lecz przede wszystkim o młodym artyście – grafiku, Karolu Pomykale, którego dzieła zyskują uznanie na całym świecie. Mowa o filmie pt. „Punkty i linie” w reżyserii Pawła Bika, wyprodukowanym przez TV UMCS razem z Chatką Żaka oraz Wydziałem Artystycznym UMCS. 6 maja br. właśnie w „Chatce” odbyła się premiera z udziałem twórców i zaproszonych gości.

Karol Pomykała jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych nagród, w tym Grand Prix Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie i Megalo International Print Prize 2019 w Australii. Jego prace pojawiały się na wystawach w Korei, Chinach, Hiszpanii, Turcji czy Szwecji. Od lat związany jest także z Wydziałem Artystycznym UMCS - najpierw jako student, teraz jako doktorant i asystent w Zakładzie Wypukłodruku UMCS.

Film jest zwieńczeniem wielogodzinnych rozmów o sztuce, społeczeństwie, rodzinie i życiowych wyborach. Dokument obrazuje szukanie nowych form wyrażania siebie i próbę odnalezienia się w dzisiejszej rzeczywistości. Praca nad projektem trwała pół roku. Twórcy produkcji: Paweł Bik (reżyseria), Magdalena Markiewicz, Łukasz Kucharski, Robert Kłysz, Patrycja Winiarczyk i Maciej Lachowicz.

Fot. B. Proll

    Polecamy

    Data dodania
    17 maja 2019