Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
Współczesny Internet daje nam niemal nieskończone możliwości pozyskiwania informacji, wymiany treści, budowania relacji czy po prostu rozrywki. Korzystanie z niego może jednak generować zagrożenia. Aby dowiedzieć się jak uchronić siebie i swoich bliskich od zjawiska cyberprzestępczości, zapraszamy do obejrzenia animacji instruktażowej, rozpoczynającej cykl materiałów poświęconych bezpieczeństwu w sieci.
Często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń czekających na nas w globalnej sieci internetowej. Przestępstwa popełniane w przestrzeni wirtualnej są obecnie zjawiskiem o bardzo silnym oddziaływaniu.
Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, dzięki którym będziemy mogli ochronić sobie i swoich najbliższych. Służą do tego między innymi hasła, składające się z kombinacji znaków, liter oraz cyfr. Jak również programy ochronne, z jakich możemy korzystać w czasie pracy przy komputerze, czy też na telefonie i tablecie.
Te oraz inne metody ochrony zostaną szczegółowo zaprezentowane w czasie emisji pięciu kilkuminutowych animacji instruktażowych, stworzonych z myślą o osobach z grup najbardziej zagrożonych przestępczością w sieci, czyli o młodzieży uczęszczającej do szkół ponadgimnazjalnych, studentach oraz osobach zaliczanych do grupy seniorów.
Pierwsza z animacji powstałych jako element realizacji projektu „Bądź bezpieczny w sieci z UMCS”, w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki - popularyzacja nauki i promocja sportu", dofinansowanego z Ministerstwa Edukacji i Nauki, odpowiada na potrzeby ukazania odpowiednich środków i metod, pozwalających uniknąć niepożądanych działań ze strony cyberprzestępców.
Przygotowane materiały zostały opracowane we współpracy Centrum Promocji UMCS z dr Iloną Dąbrowską z Katedry Dziennikarstwa Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS.