Walk&Talk - UMCS Campus Tour 2023

W czwartek, 2 listopada br. nasi zagraniczni studenci, którzy dopiero rozpoczynają kształcenie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej mieli okazję zwiedzić kampus uczelni. Spotkanie zostało zorganizowane pod hasłem „Walk&Talk - UMCS Campus Tour 2023”.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania studentów przed pomnikiem Marii Curie-Skłodowskiej. Tam też nasi nowi żacy poznali historię powstania naszej Alma Mater. Przewodnikiem wycieczki był zespół Welcome Center UMCS.

Podczas zwiedzania studenci mieli okazję odwiedzić kluczowe miejsca na kampusie takie, jak: Welcome Center, Biuro ds. obsługi studiów i studentów zagranicznych, Biuro Rozwoju Kompetencji, Szkoły Doktorskie, Centrum Kultury Fizycznej, ACKiM UMCS Chatka Żaka, AZS UMCS Lublin czy Akademickie Centrum Zdrowia. Była to również okazja do poznania możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu naszej Alma Mater.

Nowoprzybyli studenci rozpoczną kształcenie na anglojęzycznych studiach, m.in. IT Cyber Security, International Relations, Molecular Biology, Medical Biology, Chemistry, Data Science, Business Analytics, Tourism Management, Graphic Arts.

Kierownikiem projektu jest dr Ewelina Panas - Pełnomocnik Rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia.

Zobacz relacje wideo ze spaceru

Dziękujemy Centrum Promocji UMCS za przekazane materiały promocyjne.

Dziękujemy partnerowi wydarzenia MOJO Kuchnia & Przyjaciele za wsparcie inicjatywy.

Walk&Talk - UMCS Campus Tour to kontynuacja zadania sfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach projektu Welcome to UMCS - zintegrowanego zestawu działań i usprawnień instytucjonalnych ukierunkowanych na wzmocnienie efektywności UMCS w zakresie obsługi studentów, doktorantów i pracowników z zagranicy.

Fot. M.Cieciora

Wydarzenia i aktywności