Festiwal Stolica Języka Polskiego - odcinek 1

Od 5 do 10 sierpnia w Szczebrzeszynie i 11 sierpnia w Zamościu organizowany jest Festiwal Stolica Języka Polskiego, który tworzony jest z pasji do języka i słowa. Patronami tegorocznej edycji są: Anna Świrszczyńska - poetka, której okrągła rocznica śmierci przypada w tym roku oraz Jan Brzechwa, który swoim wierszem rozsławił Szczebrzeszyn. Podczas siedmiu festiwalowych dni można przyjrzeć się uważniej ich życiu i twórczości, a także wielu innym wybitnym biografiom literackim, biorąc udział w kilkudziesięciu wydarzeniach artystycznych.

Jednym z partnerów tego wydarzenia jest Wydział Politologii UMCS, zaś Telewizja Akademicka TV UMCS jest patronem medialnym. Codziennie prezentować będziemy nowy odcinek programu, poświęcony festiwalowi. Dziś gościem programu jest Mariusz Urbanek - polski pisarz i publicysta, biograf Jana Brzechwy.

Program został zrealizowany we współpracy z Wydziałem Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, ACK UMCS Chatka Żaka oraz TV UMCS. Wykorzystano w nim muzykę na licencji Paris Music.

Redakcja:

Gabriela Figura
Beata Pietryczuk
Maciej Tuora
Natasza Ziółkowska-Kurczuk

Zdjęcia:

Kinga Drozd
Robert Kłysz
Łukasz Kucharski
Patrycja Winiarczyk

Dźwięk:

Bartłomiej Matla

Światło:

Łukasz Kucharski

Montaż:

Mikołaj Kloc
Agata Wiatr

Kierownictwo produkcji:

Joanna Mróz

Współpraca przy produkcji programu:

Natalia Balabash
Dariusz Gontarz
Iwona Hofman
Tomir Jędrejek
Edyta Karczmarska-Greguła
Magdalena Kozak-Siemińska
Joanna Majdanik
Joanna Puszka
Sylwia Skotnicka
Paulina Strzyga
Włodzimierz Surdacki

    Festiwal Stolica Języka Polskiego

    Data dodania
    7 sierpnia 2019