Wstępne wyniki rejestracji na studia w UMCS

Lingwistyka stosowana (profil angielski z hiszpańskim oraz angielski z niemieckim), kryminologia, biologia (specjalność: biologia medyczna), administracja i zarządzanie publiczne, psychologia, public relations i zarządzanie informacją, biologia oraz anglistyka – to najbardziej oblegane w tym roku kierunki studiów na UMCS (pod względem liczby osób, przypadających na jedno miejsce). Uczelnia podała właśnie wstępne wyniki podczas pierwszej tury rekrutacji. Z kolei pod względem liczby rejestracji na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się: psychologia, prawo, kryminologia, anglistyka, finanse i rachunkowość, informatyka, zarządzanie, ekonomia, logistyka i produkcja medialna.

W tym roku akademickim UMCS przygotował blisko 4800 miejsc na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich. W systemie obsługi rekrutacji, podczas pierwszej tury rejestracji kandydatów, zainteresowanie podjęciem kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich wyraziło blisko 16 500 osób. Podobnie było w ubiegłym roku. 14 lipca została ogłoszona pierwsza lista rankingowa i lista osób zakwalifikowanych na studia. O szczegółach mówi prof. Dorota Kołodyńska, Prorektor UMCS ds. Studentów i Jakości Kształcenia.

 Więcej informacji na temat poszczególnych kierunków studiów, zasad naboru oraz harmonogramów rekrutacyjnych można znaleźć na stronie: www.rekrutacja.umcs.pl.

 

    Polecamy

    Data dodania
    14 lipca 2022