Rezonans magnetyczny - możliwości ECOTECH-COMPLEX

Pierwszy w Polsce oraz w Europie Środkowo-Wschodniej aparat rezonansu magnetycznego o indukcji pola magnetycznego 7,0 Tesli działa w Centrum ECOTECH-COMPLEX . 9 października br. dziennikarze mogli przekonać się, jak wygląda sprzęt i jakie badania pozwala wykonywać. O jego potencjale mówili m.in. uczestnicy konferencji prasowej, która się wówczas odbyła.

Możliwości rezonansu w Centrum ECOTECH mogli poznać także przedstawiciele najważniejszych ośrodków z całego świata, posiadających wysokopolowy skaner MR. W dniach 9-10 października br. odbyła się bowiem międzynarodowa konferencja naukowa, poświęcona obrazowaniu medycznemu w wysokim polu magnetycznym oraz możliwościom Centrum ECOTECH-COMPLEX.

Konsorcjum ECOTECH-COMPLEX, którego liderem jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, to pierwszy w Polsce i Europie Wschodniej innowacyjny ośrodek naukowo-badawczy prowadzący badania nad współczesną medycyną neurologiczną w obszarze diagnostyki obrazowej, wyposażony w zaawansowany technologicznie rezonans magnetyczny Discovey MR 950 7,0T firmy GE Healthcare.

Fot. Bartosz Proll.

    Polecamy

    Data dodania
    16 października 2017