OLDBREAKOUT w "Chatce Żaka"

To było najważniejsze wydarzenie tegorocznej edycji LUBLIN BLUES SESSION. 1 kwietnia 2016 roku w ACK UMCS "Chatka Żaka" wystąpił zespół OLDBREAKOUT, stworzony przez muzyków z legendarnych grup Blackout i Breakout z lat 1968-82. "Różne bywają spotkania po latach" - piszą na swojej oficjalnej stronie muzycy OLDBREAKOUT - "wspomnień nieraz za dużo, słów za mało. Ale bywa i tak, że słowa, których aż nadto, trzeba jeszcze ubrać w muzykę. Tamtą sprzed lat czy tę zupełnie nową" - dodają i dziękują wszystkim, którzy uwierzyli w ich odrodzenie po przeszło czterdziestu latach.

Formację  tworzą współzałożyciele zespołu: Krzysztof Dłutowski (klawisze) oraz jeden z najlepszych polskich bluesmanów, harmonijkarzy - Tadeusz Trzciński, a także były basista grupy Zbigniew Wypych. Skład uzupełniają: Dariusz Samoraj - gitara i Vlodi Tafel -perkusja. Nowym wokalistą jest śląski bluesman – Kazimierz Pabiasz.

Warto dodać, że we wrześniu 2014 roku ukazała się pierwsza płyta reaktywowanej grupy, zatytułowana "Za głosem bluesa idź". 

W programie lubelskiego koncertu znalazły się zarówno stare utwory zespołu Breakout, jak i te z najnowszej płyty artystów.

LUBLIN BLUES SESSION to projekt muzyczny o charakterze edukacyjno-artystycznym, realizowany cyklicznie od 2011 roku. Organizatorem jest Fundacja Obszar Działań Artystycznych (ODA) z Lublina. Partnerzy tegorocznej edycji: Akademickie Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka", Dom Kultury LSM i Cafe Ramzes. Projekt jest realizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

 

    Polecamy