Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie kultury - przyznane!

20 czerwca w Akademickim Centrum Kultury i Mediów Chatka Żaka odbyła się tegoroczna edycja Gali Kultury organizowanej przez Miasto Lublin. Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią lubelscy artyści, twórcy oraz animatorzy kultury mogli spotkać się na uroczystym rozdaniu nagród.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach. Nagrodę Miasta Lublin dla Mecanasa Kultury za 2021 rok otrzymała spółka Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. Nagrodę Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2021 roku wręczono Agacie Sztorc-Gromaszek za realizację projektu "Galeria Dostępna". Nagrodę Artystyczna Miasta Lublin za 2021 rok trafiła w ręce Moniki Śliwińskiej za książkę "Panny z Wesela". Z kolei Nagrodę Miasta Lublin za Całokształt Działalności wręczono lubelskiemu reżyserowi - Grzegorzowi Linkowskiemu.

Na gali wręczono również nargody okolicznościowe: Medale Prezydenta Miasta Lublin oraz Medale "Zasłożony dla Lublina". Ponadto galę uświetniły występy artystów z Polski, Ukriany, Białorusi, Indii, Zimbabwe, RPA i Botswany.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z tego wydarzenia!

 

fot. Jan Jeżak

    Polecamy

    Data dodania
    4 sierpnia 2022