Chatka Żaka z nową nazwą!

Niedawno Żaka została kompleksowo wyremontowana, teraz ma nową nazwę! Od 1 marca funkcjonuje jako Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka. Wszystko po to, aby ukazać całość działań, jakie mogą podejmować tu studenci – zarówno w sferze kultury, jak i mediów akademickich. Przekształcenie tytułu to kolejny etap wprowadzania w życie nowej strategii rozwoju instytucji.

Jak mówi Rektor UMCS, prof. Radosław Dobrowolski: jednym z istotnych elementów zmian wizerunku Chatki Żaka w nowej odsłonie jest zmiana jej nazwy. Być może kosmetyczna, ale pokazująca, jak staramy się zachować autonomię kultury studenckiej, a z drugiej strony mediów akademickich. Zdaniem Izabeli Pastuszko, Dyr. ACKiM Chatka Żaka, Radio Centrum i TV UMCS od początku swojego istnienia są integralną częścią Chatki Żaka, choć nie zawsze było to powszechnie wiadome.

Młodzi zdobywają tu doświadczenie na wielu obszarach, a poprzez nasze media akademickie poznają tajniki dziennikarstwa i realizacji.

TV UMCS to nowoczesne medium uniwersyteckie o charakterze informacyjnym, opiniotwórczym oraz edukacyjnym. Porusza sprawy ważne nie tylko dla społeczności akademickiej UMCS, ale także Lublina i regionu. Ekipa TV UMCS przygotowuje newsy, reportaże, wywiady, programy autorskie, poradniki oraz spoty promocyjne. Akademickie Radio Centrum to jedna z najlepszych studenckich rozgłośni w Polsce i jedyna w Lublinie. Zapowiada najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście i w kraju, żyje rytmem uczelni i pomaga odnaleźć się tu studentom. Na antenie Radia Centrum można usłyszeć różne gatunki muzyczne – od rocka, poprzez house, elektronikę, jazz, aż po reggae.

Fot. Arkadiusz Zawadzki

    Polecamy

    Data dodania
    10 marca 2021