Naczelni 25-lecia: nowy cykl

Rozpoczynamy nowy cykl wywiadów, związany z jubileuszem 25-lecia Akademickiego Radia Centrum, rozgłośni nadającej swój program w Lublinie i najbliższej okolicy na częstotliwości 98,2 fm. „Naczelni 25-lecia” to program realizowany wspólnie przez Telewizję Akademicką TV UMCS i Akademickie Radio Centrum.

Dobrze znane słuchaczom, kultowe już Radio Centrum jest obecne w eterze od 1995 roku. Wcześniej, przez blisko trzydzieści lat funkcjonowało jako radiowęzeł czterech studiów S1-S4  o zasięgu obejmującym obszar Miasteczka Akademickiego UMCS, Politechniki Lubelskiej, Akademii Medycznej i Akademii Rolniczej. Właścicielem rozgłośni i częstotliwości jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, siedziba radia mieści się w Akademickim Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka.

Radiowy cykl programów, poszerzony o wypowiedzi osób, związanych z rozgłośnią ruszył jesienią ubiegłego roku. Gościem pierwszego odcinka programu w TV UMCS będzie Piotr Jałowiec, redaktor naczelny Radia Centrum w latach 1995-2001, ponadto pojawią się: Jerzy Piekarczyk, Katarzyna Mieczkowska, Maciej Lachowicz i obecny red. naczelny Radia – Marek Skowronek.

Nie zdążyłeś usłyszeć wywiadu w Radiu? Obejrzyj w TV UMCS!

Fot. Mateusz Kuszpa/Grażyna Stankiewicz

    Naczelni 25-lecia Radia Centrum

    Data dodania
    28 stycznia 2021