Niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie (7.07)

Serdecznie zapraszamy Państwa na niedzielny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS, który odbędzie się 07.07.2019 r. Zbiórka jest planowana od godziny. 10:45, przy wejściu do Ogrodu przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godzinie 11:00.

Tematem spaceru będą rośliny przyprawowe i używki roślinne. Koszt udziału w spacerze z przewodnikiem równy jest cenie ulgowego biletu wstępu do Ogrodu dla grupy zorganizowanej i wynosi 3 zł od osoby, niezależnie od wieku. Posiadacze biletów miesięcznych i sezonowych oraz Karty Absolwenta UMCS nie wnoszą dodatkowej opłaty.
Jest to doskonała okazja do poznania bliżej miejsca, w którym już we wrześniu odbędzie się Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS.

Wszystkie pytania dotyczące niedzielnego zwiedzania Ogrodu z przewodnikiem proszę kierować na adres e-mail: botanik@hektor.umcs.lublin.pl, tel. 81 743 49 00.

Już około 50 tysięcy lat p.n.e. ludzie znali i stosowali wiele roślin jako przyprawy i używki. Były one częstym powodem wypraw na odległe kontynenty, a także przedmiotem handlu wymiennego. Rośliny przyprawowe i używki roślinne wpływają na poprawienie walorów smakowych i zapachowych potraw, wykazują działanie lecznicze lub odprężające. W medycynie ludowej substancje psychoaktywne przez setki lat służyły do zwalczania bólu i chorób, ale również do odurzania zmysłów i tłumienia stanów lękowych, działały również pobudzająco. O cechach, właściwościach, działaniu i zastosowaniu wybranych roślin przyprawowych i używkowych porozmawiamy podczas najbliższego spaceru z przewodnikiem.

    Aktualności

    Data dodania
    5 lipca 2019