Cykl webinariów „Szlifowanie diamentów – jak odkryć i wspierać rozwój talentów?”

Informacje od Organizatora:

Krajowego Centrum Europass & Euroguidance, które funkcjonuje w ramach Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zaprasza do udziału w cyklu webinariów pt.: „Szlifowanie diamentów – jak odkryć i wspierać rozwój talentów?” 

Cykl składa się z pięciu fascynujących sesji, które zapewnić wiedzę i umiejętności potrzebne do rozwoju talentów i wydobycia ukrytego potencjału. Webinaria poprowadzą Ambasadorzy Europass & Euroguidance w Polsce.
– Czas trwania: 60 minut;
– Rejestracja obowiązkowa.
– Limit miejsc na 1 webinarium: 100 osób.
 
Lista webinarów:
 1. 4 września 2023 r. o godz. 15:00 - Jak ocenić kompetencje podczas ośrodków oceny i rozwoju? - Podczas webinarium przedstawiona zostanie metodyka tworzenia ośrodków pozwalających trafnie oceniać kompetencje potrzebne do pełnienia wybranych ról zawodowych. A więc będzie trochę o profilach kompetencyjnych, o symulacjach zadań, o asesorach, o organizacji sesji, aby na koniec potrafić odróżnić dobry ośrodek oceny.
 2. 11 września 2023 r. o godz. 17:00 - Jak zbudować PR szkoły? - W ramach webinarium zostanie przedstawione budowanie strategii własnej marki, strategia działania na rynku pracy, wskazówki dotyczące wyglądu zewnętrznego, działania online i offline oraz charakterystyka działań marketingowych.

 3. 12 września 2023 r. o godz. 16:00 - Jak odkrywać i rozwijać swoje talenty i mocne strony? - Podczas webinarium zostanie wyjaśniona definicja talentu według Gallupa, omówiona teoria mocnych stron wg. Gallupa.

 4. 20 września 2023 r. o godz. 17:00 - Jak przygotować się do procesu rekrutacji, aby zwiększyć prawdopodobieństwo jego pozytywnego zakończenia? -  Jak wykorzystać czas przed procesem rekrutacji i jak przygotować się do jego kolejnych etapów? Jakie pytania zadać, aby dowiedzieć się więcej i odpowiednio spozycjonować w oczach pracodawcy? Na wszystkie te pytania odpowie ekspert, który zarówno rekrutuje, jak i pomaga kandydatom odnaleźć się na rynku pracy.

 5. 25 września 2023 r. o godz. 15:00 - Narzędzia i metody identyfikacji talentów i kluczowych kompetencji w doradztwie zawodowym i personalnym. - Skuteczne wspieranie talentów i kluczowych kompetencji wymaga od doradców – zarówno zawodowych, jak i personalnych – znajomości dostępnych narzędzi i metod pozwalających na trafną i rzetelną ich identyfikację. 

Więcej informacji oraz linki do rejestracji na stronie: https://euroguidance.org.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-webinaria-z-cyklu-szlifowanie-diamentow-jak-odkryc-i-wspierac-rozwoj-talentow

  Aktualności

  Data dodania
  28 sierpnia 2023