Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W sobotę 23 kwietnia br. o godz 17:00 zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu „Dźwiękownia” przygotowanego przez dr hab. Piotra Celińskiego oraz naszych doktorantów: mgr Justynę Kusto i mgr Krystiana Nowaka wspólnie z Warsztatami Kultury.
Gośćmi pierwszego spotkania będą dr Marek Zadrożniak (laryngolog i foniatra) oraz Wacław Zimpel (kompozytor i multiinstrumentalista), którzy podyskutują o tym, jak funkcjonuje ludzki słuch, zastanawiając się nad anatomią i fizjologią słuchu oraz fenomenem muzyczności dźwięku. Wspólnie z foniatrą i laryngologiem Markiem Zadrożniakiem wejdziemy do wnętrza ucha, żeby sprawdzić jak pracuje i co to znaczy słyszeć. Wacław Zimpel będzie z kolei przewodnikiem w przestrzeni dźwięków muzyki i słuchu muzycznego.
Po krótkiej prezentacji czołowych dla własnej profesji zagadnień goście wezmą udział w dyskusji, w której główną rolę odgrywać będzie dźwięk. Po spotkaniu zapraszamy na koncert Wacława Zimpla. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.
Kiedy: sobota, 23 kwietnia, g. 17:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a oraz online na FB Warsztatów Kultury https://www.facebook.com/events/1640649306285413
Wydarzenie towarzyszące: Strefa Innych Brzmień | Wacław Zimpel solo, godz. 19:00 - https://www.facebook.com/events/7612063128818884/
„Dźwiękownia” to cykl spotkań poświęconych dźwiękowi w jego różnych odsłuchach i emisjach.
Na najbliższy rok zaplanowane są 6 spotkań odbywających się cyklicznie raz w miesiącu. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu zagadnieniu – od tego jak odbieramy i emitujemy dźwięk, przez to jak go poszukujemy, a w końcu jak go przetwarzamy. Zagadnienia te rozpatrywać będą specjaliści z różnych dźwiękowych światów: artyści, audiolodzy i audiofile, reżyserzy i reporterzy, foniatrzy i lektorzy, ludzie nauki i dziennikarze. Dyskusje w interdyscyplinarnym gronie pozwolą na usłyszenie ciekawego wielogłosu i zmianę perspektywy rozumienia otaczających nas zjawisk.
Spotkaniom towarzyszyć będą warsztaty, koncerty i spacery dźwiękowe.
Cykl "Dźwiękownia" został przygotowany przez Warsztaty Kultury we współpracy z Katedrą Teorii Mediów Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.