Wizyta w "Hej" - siedzibie Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023

Welcome Center UMCS zorganizowało spotkanie dla studentów zagranicznych będących członkami programu Best Applicant Scholarship Winners UMCS z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin odpowiedzialnymi za Europejską Stolicę Młodzieży 2023.

Wydarzenie odbyło się 19 grudnia 2022 roku w siedzibie Europejskiej Stolicy Młodzieży przy ulicy Peowiaków 11.

Wizyta studentów w "Hej" - siedzibie ESM Lublin 2023 stanowiła doskonałą okazję dla studentów z zagranicy do tego, aby dowiedzieli się oni więcej o samym mieście, jego możliwościach i wszystkich działaniach, które są i będą organizowane dla jego młodych mieszkańców w ramach tego zaszczytnego tytułu.

Warto wspomnieć o tym, że ten tytuł Lublin zdobył jako pierwsze w Polsce! Przyznawany jest on przez Europejskie Forum Młodzieży na okres jednego roku. Ma on wzmocnić pozycję i tożsamość europejską młodych ludzi, a także zwiększyć ich uczestnictwo w podejmowaniu decyzji w mieście. Jest to również promocja młodej, szeroko pojętej kultury i aktywności młodych ludzi.

Wydarzenia i aktywności

12 grudnia 2022