Wizyta Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP

W związku z otwarciem Welcome Center UMCS 18 maja br. Mateusz Grochowski, Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej odwiedził nowy obiekt zlokalizowany na mapie kampusu uniwersytetu.

Welcome Center UMCS to miejsce pierwszego kontaktu dla studentów zagranicznych, którzy przybyli na nasz uniwersytet w celu pobierania nauki na największej uczelni we wschodniej Polsce. Centrum tym samym wspiera internacjonalizację całej uczelni. 

Zespół Centrum zapoznał Przewodniczącego PSRP z zakresem działań, które Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej realizuje poprzez Welcome Center dla studentów zagranicznych oraz studentów z Polski.

- Cieszę się, że na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powstało miejsce, w którym studenci zagraniczni będą zaopiekowani. Biorąc pod uwagę fakt, że 10% studentów tej uczelni to właśnie osoby zza granic naszego kraju, bardzo dobrą decyzją było stworzenie Welcome Center UMCS, które oferuje wsparcie tej grupie - jeszcze zanim przyjadą do uczelni. Centrum stworzy razem z nimi działania, mające na celu integrację ze społecznością UMCS w momencie, kiedy już fizycznie znajdą się w Lublinie oraz udzieli pomocy w codziennych sprawach - podkreślił Mateusz Grochowski, Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Welcome Center zlokalizowane jest w siedzibie Biblioteki Głównej UMCS mieszczącej się przy ulicy Idziego Radziszewskiego 11. 

 

 

 

    Wydarzenia i aktywności

    Data dodania
    19 maja 2022