Reprezentacja Welcome Center na EUniverCities Network w Lublinie

Sieć EUniverCities to platforma współpracy, która powstała w 2012 roku. Zrzesza ona piętnaście europejskich miast będących silnymi ośrodkami akademickimi, w tym Miasto Lublin, które jest jej członkiem od 2014 roku.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ma niewątpliwą przyjemność być aktywnym partnerem miasta w tym projekcie. Kilkudniowe spotkanie, które zostało zainaugurowane 5 czerwca 2023 roku, otworzył Prorektor ds. Rozwoju i współpracy z gospodarką prof. Zbigniew Pastuszak oraz Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta, dr Mariusz Sagan.

Wizyta w Lublinie jest doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk w zakresie kształtowania współpracy miasto-uniwersytet, podejmowania dalszych inicjatyw na poziomie lokalnym oraz upowszechniania pomysłów i promocji podejmowanych działań.

W wydarzeniu udział wzieli członkowie zespołu Welcome Centre UMCS, Maciej Cieciora i Robert Ainebyona, którzy w panelach dyskusyjnych zaprezentowali działania i projekty realizowane przez Centrum, które są finansowane przez NAWA Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Za współorganizację wydarzenia ze strony uczelni odpowiedzialny był zespół Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Wydarzenia i aktywności

5 czerwca 2023