Międzynarodowe warsztaty integracyjne

„Analiza typów osobowości w oparciu o metodologię MBTI z uwzględnieniem różnic kulturowych – studiowanie w środowisku wielokulturowym” – pod takim hasłem nasi zagraniczni studenci uczestniczyli w warsztatach ukierunkowanych na integrację międzykulturową w celu promowania postaw otwartości i tolerancji. W warsztatach uczestniczyli studenci pochodzący m.in. z: Azerbejdżanu, Wietnamu, Tanzanii, Tajlandii, Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Zimbabwe.

Celem warsztatów było ułatwienie funkcjonowania w środowisku wielokulturowym oraz dostarczenie cennych informacji na temat różnorodnych osobowości naszych międzynarodowych studentów oraz tego, w jaki sposób różnice kulturowe mogą wpływać na ich zachowania i interakcje w środowisku wielokulturowym.

Odbyły się dwie edycje 16-godzinnych warsztatów, które zorganizowane zostały w przestrzeni coworkingowej Trójka w dniach 19, 23, 26 i 30 maja 2023 r. Warsztaty prowadziła trenerka Magdalena Bis, Kierowniczka Biuro Rozwoju Kompetencji UMCS.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „UMCS 4 All” finansowanego ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu Welcome to Poland (2020).

Koordynator projektu – dr Ewelina Panas, Pełnomocnik Rektora ds. umiędzynarodowienia kształcenia.

Wydarzenia i aktywności

14 czerwca 2023