Rektor UMCS na wykładzie Uniwersytetu Dziecięcego

27 października 2018 r. w Auli Wydziału Ekonomii UMCS odbył się kolejny wykład dla studentów Uniwersytetu Dziecięcego UMCS. Tym razem wystąpił gość specjalny - JM Rektor UMCS, prof. dr hab. Stanisław Michałowski. Było to bardzo podniosłe wydarzenie dla dzieci.

Wykład Rektora UMCS, pt. „Ja tu rządzę, czyli dlaczego warto wybierać samorząd lokalny”, przybliżył dzieciom wiedzę z zakresu polityki lokalnej. Po wysłuchaniu wykładu studenci sami przeprowadzili wybory lokalne w oparciu o wygłoszone programy wyborcze nowych partii, stworzonych specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. Przekonali się, co to znaczy demokracja i jak duże znaczenie ma każdy oddany głos w wyborach.

Spotkanie z Profesorem cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Nasi studenci czekali, żeby móc zobaczyć i poznać samego Rektora UMCS. Nie zawiedli się. Uśmiechnięte buzie i duża aktywność podczas wykładu świadczą o tym, że szybko oswoili się z tak ważnym Gościem, a zdobyta wiedza, dobra zabawa i zdjęcie z JM Rektorem UMCS pozostaną z nimi na długo. Tym bardziej, że młodzi studenci wyszli z wykładu z upominkami od Rektora.

    Aktualności

    Data dodania
    29 października 2018