Debiut literacki dr. Artura Sadeckiego (Katedra Literaturoznawstwa Słowiańskiego)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie autorskie dr. Artura Sadeckiego (Katedra Literaturoznawstwa Słowiańskiego UMCS, Instytut Neofilologii) poświęcone jego debiutanckiej powieści pt. "Zielony koniec świata"
 
Książka "Zielony koniec świata" została wydana w 2022 roku w Wydawnictwie Narracje, ma 334 strony i jest powieścią obyczajową, podejmującą kilka tematów związanych z przyrodą (Bieszczady), Internetem, współczesnym wyobrażeniem tradycyjnych narracji romantycznych i heroicznych oraz folklorem słowiańskim.
 
Poniżej fragmenty dwóch recenzji przygotowanych przez dr. Jarosława Cymermana (Instytut Fiiologii Polskiej) oraz prof. dr. hab. Witolda Kowalczyka (emerytowany pracownik byłego Instytutu Filologii Słowiańskiej):
 
Powieść porusza bardzo ciekawy wątek dotyczący roli sieci w życiu współczesnego człowieka, a jednocześnie wpisuje go w wartko biegnącą, trzymającą w napięciu fabułę. Nie przeszkadza to jednak autorowi kreować postaci o ciekawej i nieoczywistej psychologii. Warto podkreślić, że buduje on narrację o uniwersalnym charakterze, zrozumiałą dla w zasadzie każdego odbiorcy (…). Słowem, książka Sadeckiego to w moim przekonaniu znakomity przykład powieści, w której atrakcyjna i przyjazna dla czytelnika forma łączy się z wielowarstwową, pełną nieoczywistych odkryć treścią.
Jarosław Cymerman
 
Piękne bieszczadzkie krajobrazy, gwiaździste noce, magiczna zieleń i na tym tle rodzące się, romantyczne uczucie dwojga młodych ludzi – nieśmiałego bohatera narratora i sympatycznej dziewczyny, narysowane subtelnie, delikatnie, ale z psychologicznym dystansem wobec siebie. Do tego trudna bieszczadzka historia, oryginalna galeria postaci miejscowych „dziwaków”, lokalny ekoterroryzm, a także wirtualny świat Internetu i ważne problemy współczesnej młodzieży. W sumie – bardzo udany debiut literacki młodego lubelskiego literaturoznawcy…
Witold Kowalczyk
 
TERMIN: 2 czerwca 2022 r. (czwartek), godz. 17:00.
MIEJSCE: ACKiM UMCS Chatka Żaka
 
Po spotkaniu będzie możliwość nabycia książki.
 
Panu Doktorowi serdeczenie gratulujemy i zapraszamy na spotkanie!
źródło: Wydział Filologiczny UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    31 maja 2022