Trzecie zajęcia w IPP

W Inkubatorze Pomysłów Przestrzennych 1 lutego gościliśmy uczniów klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 38 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie. Naładowani pozytywną energią i pełni oryginalnych pomysłów uczniowie spędzili czas na kreatywnym projektowaniu oraz drukowaniu modeli. Młodzież pracowała w trzech strefach: strefa projektowania i druku 3D, strefa długopisów 3D oraz strefa VR.

Tym razem młodzież otrzymała za zadanie stworzenie miniaturowych figurek, które mogą pełnić rolę ozdoby, pionka do gry lub breloka do kluczy. Młodzież w ciągu kilku minut opanowała umiejętność projektowania w programie TinkerCAD. Obok wykorzystania gotowych kształtów do tworzenia projektów, po raz pierwszy uczniowie postawili na tekst, który ostatecznie znalazł się na wielu modelach. Niektórym uczniom proces projektowania spodobał tak bardzo, że stworzyli nie jeden, a kilka projektów. Uczniowie sprawnie obsługiwali też drukarki 3D i śledzili proces wydruku zaprojektowanych modeli.

W strefie długopisów 3D uczniowie tworzyli płaskie i przestrzenne rzeźby. Młodzież zdecydowanie postawiła na pracę twórczą i tylko sporadycznie sięgali po gotowe karty do odwzorowywania kształtów. Ponadto chętnie wykorzystywali długopisy 3D do urozmaicania i uzupełniania wydrukowanych już figurek. Proces postprodukcji figurek obejmował również ich ozdabianie – niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości pomalowania wydrukowanych modeli mazakami do ceramiki.

Największe zainteresowanie wzbudziły okulary VR i ich rozszerzone światy. Gravity Sketch oferuje młodzieży wirtualną halę do tworzenia projektów przestrzennych. W hali tej uczniowie mogą pracować wspólnie lub indywidualnie nad projektami.

Bardzo cieczy nas zaangażowanie młodzieży w odkrywanie możliwości technik druku 3D oraz odwaga w stosowaniu udostępnianych im narzędzi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć w naszej galerii.

    Aktualności

    Data dodania
    1 lutego 2023