Warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży

Miejska Pasieka Artystyczna Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza na warsztaty pszczelarskie dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych z Regionu Lubelskiego. Podczas 10 warsztatów odbywających się od lipca do października 2021 r. uczestnicy  zapoznają się z podstawami funkcjonowania świata pszczół. W ramach spotkania uczestnicy będą mieli okazję wejść do miejskiej pasieki na zielonych dachach CSK, wziąć udział w zajęciach w multimedialnej Sali Pszczelarskiej oraz pracować z produktami pszczelimi (miodem, woskiem, kitem pszczelim).

W ramach współpracy pomiędzy CSK a Wydziałem Biologii i Biotechnologii UMCS odbędą się również botaniczne spacery edukacyjne prowadzone przez dr Annę Rysiak z Katedry Botaniki, Mykologii i Ekologii oraz praca z mikroskopami prowadzona przez dr hab. Anetę Ptaszyńską, prof. UMCS z Katedry Immunobiologii. Zajęcia pozwolą dzieciom i młodzieży poznać niezwykły świat przyrody, w którym ważną rolę odgrywają pszczoły, w tym pszczoły miodne.

Uczestnicy warsztatów otrzymają specjalne zestawy upominków.

Informacje organizacyjne:

Przyjmowane są zgłoszenia do udziału w warsztatach sierpniowych (druga połowa sierpnia). W warsztatach mogą brać udział grupy liczące od 20 do max. 30 osób. Warsztat zaczyna się w godzinach przedpołudniowych (szczegółowa godzina do ustalenia). Czas trwania: do 3 godzin zegarowych.

Zgłoszenia proszę nadsyłać na adres: marcin.sudzinski@spotkaniakultur.com lub booking@spotkaniakultur.com

Partnerem wydarzenia jest województwo lubelskie – Lubelskie Smakuj Życie

Wydarzenie finansowane jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Lubelskie Smakuj Życie, Lubelskie – wspólnie dla pszczół.

Wydarzenie realizowane z partnerem CSK – Wydziałem Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie

    Aktualności

    Data dodania
    12 lipca 2021