Zapisy na plener akwarelowy „Tajniki botaniki” w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Przyroda, która nas otacza, budzi powszechny zachwyt, a Ogród Botaniczny to szczególne miejsce, w którym każdy może zatopić się w ogromnej przestrzeni zieleni, drzew, krzewów, bylin, pełnych kolorów i kształtów kwiatów, działających na nasze zmysły.

Lubelscy akwareliści podczas odbywającego się pleneru będą chcieli utrwalić piękno otaczającej przyrody na papierze.

Plener odbędzie się w terminie 31 lipca - 6 sierpnia w Ogrodzie Botanicznym UMCS i zakończy się otwarciem wystawy w Dworku Kościuszków.

„Tajniki botaniki” to pierwszy od wielu lat plener akwarelowy zorganizowany  w Lublinie. Ma on charakter twórczy, integrujący lubelskie środowisko akwarelowe, międzypokoleniowe, które od kilku lat jest widoczne i prężnie działa na rzecz miłośników tej techniki. Uczestnicy pleneru będą mieli możliwość podpatrzenia warsztatu pracy profesjonalistów.

Do współpracy w tym wydarzeniu zaproszono znanych artystów: Ewelinę Maliborską -Patkowską, Tatianę Majewską,  Wiesława Stefańskiego, Artura Przybysza. Niespodzianką będzie gość z Ukrainy, prof. Mieczysław Maławski.

Planowane są również warsztaty akwareli dla amatorów w każdym wieku, którzy chcą poznać podstawowe zasady malarstwa akwarelowego.

Każdego dnia tygodnia odbędą się pokazy malowania techniką akwareli w wykonaniu zaproszonych gości oraz warsztaty pod ich okiem. Zapraszamy wszystkich chętnych  pragnących poznawać tajniki „akwarelowej” botaniki i rozwijać swoje umiejętności malarstwa akwarelą. Jest to niepowtarzalna okazja do spotkania lubelskich grup akwarelowych, podczas którego porozmawiamy, pomalujemy, wymienimy swoje doświadczenia, pobędziemy razem.

6 sierpnia podczas „Święta Botaniki” odbędzie się w przestrzeniach Ogrodu i w Dworku Kościuszków wystawa poplenerowa powstałych prac, połączona z prezentacją dorobku grupy akwarelowej, która spotyka się Dworku Kościuszków od 2022 roku, a którą prowadzi Mieczysława Goś.

Harmonogram pleneru w dniach 31.07 – 6.08.2023.

Codziennie od poniedziałku do piątku odbywać się będą:

- warsztaty amatorskie w godz. 14.00-16.00 (dostępne dla wszystkich, obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego, zgodnie z cennikiem, uczestnikom zapewniamy materiały plastyczne)

- pokazy artystów w godz. 17.00-18.30 (dostępne dla wszystkich chętnych, obowiązuje bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego, zgodnie z cennikiem)

- warsztaty profesjonalne w godz. 18.30 – 20.00 (płatne, obowiązują wcześniejsze zapisy).

Pokazy i warsztaty profesjonalne prowadzić będą: Artur Przybysz (31 lipca), Wiesław Stefański (1 sierpnia), Ewelina Maliborska – Patkowska (2 sierpnia), Mieczysław Maławski (3 sierpnia), Tatiana Majewska (4 sierpnia).

W dniu 5 sierpnia będzie spotkanie wszystkich artystów i warsztatowiczów podczas wspólnego malowania w plenerze Ogrodu Botanicznego. Spotkanie w godz: 17.00-20.00.

6 sierpnia – podsumowanie pleneru oraz otwarcie wystawy „Tajniki botaniki” w Dworku Kościuszków o godzinie 12.00.

Informacja: karnet uczestnictwa we wszystkich wydarzeniach i wstępu na wszystkie warsztaty prowadzone przez artystów: 200 zł, koszt 1 wybranego warsztatu: 50 zł. W cenie: bilet wstępu  do Ogrodu oraz materiały plastyczne, niezbędne do wykonania prac.

Zapisy na wszystkie warsztaty artystyczne już zakończone, możliwe są tylko zapisy na listę rezerwową pod numerem telefonu Sekretariatu Ogrodu Botanicznego tel. 81 743 49 00 lub 81 742 67 01 w godz. 7.30 -15.00. Liczba miejsc ograniczona.

 

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie!"

 

    Aktualności

    Autor
    Anna Cwener
    Data dodania
    19 lipca 2023