Wykorzystanie otwartych źródeł informacji w wywiadzie konkurencyjnym - webinarium dr Natalii Vovk

W najbliższy wtorek 26 kwietnia br. w godzinach 16.20– 17.50 na platformie MS Teams, odbędzie się wykład dr Natalii Vovk z  Department of Social Communication and Information Activities Narodowego Uniwersytetu „Lwowska Politechnika” we Lwowie.

Tematem spotkania będzie Wykorzystanie otwartych źródeł informacji w wywiadzie konkurencyjnym.

Podczas wykładu dowiemy się m.in. jakie są różnice pomiędzy wywiadem konkurencyjnym a szpiegostwem przemysłowym; w jaki sposób można wykorzystywać  otwarte źródła  informacji (m.in. telewizja, prasa, Internet, sieci społecznościowe, specjalistyczne zasoby informacyjne, bazy danych) do zbierania informacji o konkurentach oraz  jaki mają one wpływ na podejmowanie decyzji. Analiza otwartych źródeł zostanie przedstawiona na przykładzie otwartych informacji o współczesnych ukraińskich wydawnictwach książkowych.


Dr Natalia Vovk to z-ca Dyrektora Instytutu Nauk Społecznych i Humanistycznych Narodowego Uniwersytetu Lwowska Politechnika; associate professor w Department of Social Communication and Information Activities;   jej zainteresowania naukowe oscylują wokół badań rynku informacyjnego, marketingu i promocji produktów i usług informacyjnych zasobów archiwalnych w Internecie oraz możliwości zastosowania inteligencji konkurencyjnej w biznesie


Spotkanie zostało przygotowane w ramach cyklu: „Horyzonty Edukacji Medialnej, Informacyjnej i Cyfrowej”, którego organizatorem jest Katedra Informatologii, Bibliologii i Edukacji Medialnej Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach.

Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji wojny w Ukrainie, współpraca pomiędzy naszymi jednostkami jest kontynuowana i stale poszerzana o nowe obszary. Wykład ma charakter otwarty i będzie tłumaczony na język polski.

Kod do zespołu w9tm6pn

Serdecznie zapraszamy!

źródło: Wydział Politologii i Dziennikarstwa

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    25 kwietnia 2022