Spotkanie z psycholożkami w ramach cyklu „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie”

Trzeci odcinek „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” będzie poświęcony wszystkim obliczom kryzysu psychologicznego, jakiego możemy doświadczać w związku z konfliktem zbrojnym po wschodniej stronie granicy. O aspektach radzenia sobie z lękiem, utrzymaniu higieny emocjonalnej i formach wsparcia dla potrzebujących rozmowy w tym trudnym czasie pomówią psycholożki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Ostatni miesiąc stanowi dla każdego z nas czas ogromnej próby - próby nerwów w wymiarze ekonomicznym, społecznym i psychologicznym. W trakcie trwającej wojny wiele aspektów życia zeszło na bok, w tym także higiena i równowaga emocjonalna, dlatego warto zatrzymać się na chwilę, skorzystać z profesjonalnych form wsparcia i spróbować znaleźć odpowiedź na wszelkie wątpliwości, jakie towarzyszą w sytuacjach wywołanych przez inwazję Rosji na Ukrainę.

W kolejnym epizodzie serii „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” psycholożki podejmą dyskusję nad sposobami zmagania się z kryzysem psychologicznym, wyrażania swoich emocji i rodzajami pomocy dla osób doświadczających stresu, silnych lęków czy apatii. Pomagać w zrozumieniu kryzysu tym razem będą:

  • Magdalena Bis – koordynatorka Biura Rozwoju Kompetencji UMCS,
  • dr Marlena Stradomska – Katedra Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii, w Instytucie Psychologii UMCS,
  • Marzena Bichta – psycholożka, psychoterapeutka, trenerka z Poradni Psychologicznej UMCS.

Rozmowę na język migowy przetłumaczy Magdalena Gach. Cykl realizowany jest przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.

Zachęcamy do zapoznania się z wartościowym materiałem!

    Wszystkie aktualności