Pszczółka rozpoczyna fazę grupową EuroCup

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin już w najbliższy czwartek zainauguruje rozgrywki grupowe EuroCup sezonu 2021/2022. Akademiczki w hali MOSiR podejmą ekipę z Gorzowa Wielkopolskiego.

Prowadzone przez trenera Dariusza Maciejewskiego zawodniczki jak na razie mają za sobą dwa spotkania w rodzimej Energa Basket Lidze Kobiet. Zanotowały w nich wygraną (z GTK Gdynia) i porażkę (z Arką Gdynia). W niedawnych starciach wyróżniającą się postacią była Borislava Hristova, zdobywająca średnio 17 oczek na mecz. Tyle samo punktów zapisała na swoim koncie Stella Johnson w spotkaniu z GTK Gdynia, które było jej pierwszym w sezonie. To właśnie amerykańska rozgrywająca wydaje się jednym z głównych zagrożeń w ekipie Gorzowa.

Za akademiczkami z kolei jedno starcie ligowe i dwa eliminacyjne do EuroCup. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka wszystkie z nich rozstrzygały na swoją korzyść. Dwa razy pokonały Spartaka Moskwa i raz Ślęzę Wrocław. Dla lublinianek rozpoczął się czas grania co trzy dni. Jak poradzą sobie zawodniczki Pszczółki?

Odpowiedź niedługo. Początek spotkania w czwartek (14 października br.) o godzinie 18.00. Bilety na mecz w sklepie internetowym oraz w kasach biletowych hali MOSiR przed rozpoczęciem spotkania.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    12 października 2021