Lublin inspiruje Kobiety – Kobiety inspirują Lublin

"LUBLIN INSPIRUJE KOBIETY – KOBIETY INSPIRUJĄ LUBLIN" - wydarzenie dedykowane Mieszkankom Lublina, odbędzie się 30 września w Centrum Kultury w Lublinie. Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Prezydent Miasta Lublin przy współpracy z Forum Kobiet Lublina. Jest to jedna z inicjatyw realizowanych w ramach obchodów Jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Lublinowi, ukierunkowana na zaprezentowanie aktywności kobiet związanych z Lublinem w ujęciu historycznym i współczesnym.

Spotkanie rozpocznie reportaż multimedialny o kobietach, które zmieniały oblicze dawnego Lublina. W debacie pt. "Inspirujące Kobiety Lublina", moderowanej przez prof. dr hab. Iwonę Hofman – Dziekan Wydziału Politologii UMCS, dotyczącej współczesnej kobiety, uczestniczyć będą ekspertki działające w różnych obszarach życia, których osiągnięcia budzą podziw i ogromny szacunek.

W ramach wydarzenia przewidziane są także cztery równoległe sesje tematyczne, połączone z prezentacją dobrych praktyk w zakresie kultury, zdrowia, spraw społecznych i przedsiębiorczości. W godzinach popołudniowych zaplanowany jest koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus. Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy poświęcone kobietom, m.in. "Kobieta w Obiektywie" oraz "Kobieta i Sztuka".

Organizator: dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin
Współorganizator: Forum Kobiet Lublina
Partner: Lubelskie Stowarzyszenie Amazonek
Partner medialny: Gazeta Wyborcza

Wstęp wolny!

Szczegółowe informacje

    Aktualności

    Data dodania
    28 września 2017