„Noc Biologów 2019” na UMCS

  • Grupa docelowa
    Studenci i Pracownicy UMCS, rodziny, młodzież szkolna, starsi i młodsi mieszkańcy Lublina
  • Organizator
    Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS, Ogród Botaniczny UMCS
  • Miejsce
    Siedziba Wydziału BiB (ul. Akademicka 19, Lublin) oraz Ogród Botaniczny UMCS (ul. Sławinkowska 3, Lublin)

Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS oraz Ogród Botaniczny UMCS serdecznie zapraszają na kolejną edycję „Nocy Biologów 2019”–  wykłady, warsztaty i ćwiczenia laboratoryjne, przybliżające wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa.

Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia 2019 r. (piątek) w godz. 15:00-22:00 w dwóch miejscach: siedzibie Wydziału BiB (ul. Akademicka 19, Lublin) oraz Ogrodzie Botanicznym UMCS (ul. Sławinkowska 3, Lublin).

Uroczyste otwarcie „Nocy Biologów 2019” odbędzie się 11 stycznia br. o godz. 15:00 w holu na parterze budynku Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS. Otwarcie imprezy połączone będzie z wernisażem wystawy fotograficznej pt. „Zdjęcie Miesiąca”.

Oferta tegorocznej „Nocy Biologów” na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS jest bardzo bogata - na zwiedzających czeka wiele wykładów, wystaw, zajęć laboratoryjnych, warsztatów i pokazów. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych doświadczeniach, samodzielnie wykonać preparat mikroskopowy, obejrzeć i policzyć niewidzialne mikroorganizmy, zapoznać się z tajnikami pracy biologa w terenie, a także wziąć udział w warsztatach fotograficzno-przyrodniczych. Ciekawą atrakcją dla zwiedzających będzie również fitochemiczny escape room.

Wiele z zaplanowanych zajęć umożliwi uczestnikom wstęp do laboratoriów i własnoręczne wykonywanie doświadczeń. Organizatorzy wydarzenia chcą udowodnić, że biologia jest ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych. Niesamowicie szybki rozwój nauk związanych ze zdrowiem i kondycją człowieka, z genetyką, biotechnologią zmusza do nieustannego uzupełniania wiedzy. Cząstkę tej wiedzy pragną przekazać organizatorzy podczas „Nocy Biologów”, a przy okazji wzbudzić chęć do jej ustawicznego pogłębiania.

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają uczestników „Nocy Biologów 2019”. Organizatorzy zapraszają całe rodziny, młodzież szkolną (w grupach zorganizowanych i indywidualnie), zarówno starszych jak i młodszych mieszkańców Lublina. Każdy z uczestników wydarzenia na pewno znajdzie dla siebie coś interesującego.

Z kolei tegoroczna edycja „Nocy Biologów” w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbędzie się pod hasłem „Biologia dla Zdrowia”. 11 stycznia br. pracownicy Ogrodu przygotowali dla uczestników wiele ciekawych zajęć oraz warsztatów. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładach „Pożytki z roślin” oraz „Niezłe 'ziółka' z kolekcji roślin użytkowych, czyli charakterystyka, zastosowanie i ich wpływ na organizm człowieka”, odbyć podróż do świata sukulentów i roślin tropikalnych oraz wziąć udział w wieczornym spacerze po ogrodowej szklarni w blasku świec.

Będzie to także niesamowita okazja do poznania walorów leczniczych roślin zgromadzonych w kolekcjach Ogrodu, a najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu własnej „szklarni”.

Zajęcia w Ogrodzie Botanicznym rozpoczną się o godzinie 16:00. Wszystkie atrakcje tego dnia są bezpłatne, a warunkiem udziału jest rejestracja i rezerwacja miejsca na stronie „Nocy Biologów”: Rejestracja i rezerwacja>>>

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz program znajdują się na stronie: NOC BIOLOGÓW 2019>>

Informacji na temat „Nocy Biologów” na Wydziale BiB udziela: dr Joanna Strubińska
Szczegółowe informacje na temat atrakcji w Ogrodzie Botanicznym można uzyskać pod nr tel.: (81) 743 49 00 lub (81) 743 49 45 w godzinach pracy Ogrodu.
Dodatkowych informacji dla mediów udziela: Błażej Maciorowski