Do Lublina przyjadą dominatorki

W połowie lutego przed zawodniczkami trenera Krzysztofa Szewczyka zadanie prawie niemożliwe. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zmierzy się z niepokonanymi w tym sezonie koszykarkami Arki Gdynia.

Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem gdynianek 66-54. Także i teraz będą one zdecydowanymi faworytkami. Bilans 15-0 w rozgrywkach Energa Basket Ligi sprawia, że choć do końca fazy zasadniczej zostało jeszcze siedem kolejek, to Arka Gdynia ma niemal pewną 1. pozycję przed play-off’ami.

Zawodniczki z Pomorza wrócą do Lublina z miłymi wspomnieniami. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku Arka triumfowała w zmaganiach Suzuki Pucharu Polski. Zespołu prowadzonego przez Gundarsa Vetrę to wszystko jednak nie zadowala. Celem jest zdobycie tytułu mistrzowskiego, potwierdzają to ruchy kadrowe drużyny. Na początku tygodnia do Arki dołączyła reprezentantka Kanady ‒ Kayla Alexander, występująca na pozycji środkowej.

Obie ekipy mają dwa tygodnie przerwy od zmagań. Jak to wpłynie na ich postawę? Pszczółki po ostatnim ligowym zwycięstwe z CCC Polkowice podejdą do meczu na szczycie w dobrych nastrojach. Jest o co walczyć. Aktualnie lublinianki są na 6. miejscu w tabeli. Jednak w zasięgu jest pierwsza czwórka, co przed fazą play-off jest kluczowe.

Zielono-białe potrzebują głośnego wsparcia z trybun. Zapełnijmy halę MOSiR. Początek meczu w niedzielę (16 lutego) o godzinie 16:00. Zapraszamy na Aleje Zygmuntowskie 4.

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    10 lutego 2020