Arcyważny dwumecz Pszczółek. Stawką 3. miejsce!

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin czeka prawdziwy sprawdzian formy. Akademiczki zagrają dwa domowe spotkania ligowe w odstępie zaledwie dwóch dni.

Najpierw w środę podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka zmierzą się z ekipą KS 25 Bydgoszcz. Ten pojedynek zapowiada się naprawdę ciekawe, bo spotkają się ze sobą trzecia z piątą drużyną w stawce. Lublinianki mają od Bydgoszczy jedno oczko więcej w ligowej tabeli, ale mają także przegrany mecz bezpośredni. Dodatkowo rywalki mają do nadrobienia jedną kolejkę, więc jest o co grać! Ale w przypadku porażki w Lublinie raczej już na dobre ustąpią w walce o trzecią lokatę EBLK. Tym bardziej, że to one mają trudniejszy terminarz, bo czeka je zarówno mecz z Gorzowem, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce, jak i Polkowicami. Gorzów także ma na rozkładzie CCC, zatem wszystkie karty leżą po stronie Pszczółek. Wygrana może zapewnić historyczne trzecie miejsce przed play-offami! Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie Basketu w obecnym sezonie jest Shante Evans, która jesienią rzuciła akademiczkom 20 punktów! Początek starcia w środę, 17 lutego o godzinie 18.

Dwa dni po nim akademiczki podejmą GTK Gdynia. Na papierze ten pojedynek powinien być czystą formalnością, bo GTK przegrało jak na razie wszystkie 17 meczów ligowych. Jednak w pierwszym meczu obu ekip Pszczółki wcale łatwo nie miały, wygrywając ostatecznie 85-76. Poza tym sezon pokazuje, że murowanych faworytów nie ma, o czym przekonaliśmy się w miniony weekend, kiedy to CCC uległo Politechnice Gdańskiej aż 66-90. Spotkanie z GTK rozpocznie się w piątek, 19 lutego o godzinie 18.

Transmisję z obu pojedynków będzie można obejrzeć na stronie TV COM. Spotkania poprzedzi krótkie studio przedmeczowe na Facebooku AZS UMCS Lublin.

Link do transmisji

Wydarzenia na Facebooku:

EBLK: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KS Basket 25 Bydgoszcz (17 lutego o 18.00)

EBLK: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – GTK Arka Gdynia (19 lutego o 18.00)

    Aktualności

    Autor
    Kamil Wojdat
    Data dodania
    17 lutego 2021