Rozstrzygnięcie IV konkursu w ramach XVII LFN „Good idea!”

XVII edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki odbyła się w dniach 18-24 września 2021 roku w Lublinie pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”. W dniach 30.04-12.09 został przeprowadzony czwarty z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia „Good idea!”.

Konkurs miał za zadanie popularyzowanie badań naukowych, prac rozwojowych i osiągnięć naukowych, rozbudzanie ciekawości poznawczej i rozwijanie zainteresowania nauką, ukazywanie w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej w codziennym życiu oraz zachęcenie do odkrywania i czerpania radości płynącej z nauki wśród młodzieży. Konkurs posiadał charakter międzynarodowy i skierowany był do uczniów ze szkół ponadpodstawowych w kraju i za granicą.

Celem konkursu było stworzenie projektu innowacyjnego i kreatywnego wynalazku, który w najbardziej efektywny sposób ułatwiałby egzystencję wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię.
Laureatem został siedemnastoletni Igor Gawłowski z Poznania, który wykonał projekt katalizatora wolframowego do tradycyjnego systemu kominowego. 
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, dziękujemy również wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

    Aktualności

    Data dodania
    30 listopada 2021