Rozstrzygnięcie III konkursu w ramach XVII LFN „The greatest invention ever”

XVII edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki odbyła się w dniach 18-24 września 2021 roku w Lublinie pod hasłem „Nauka bez granic. Enjoy science!”. W dniach 29.03-15.08 został przeprowadzony trzeci z cyklu konkursów w ramach całego wydarzenia „The greatest invention ever”.

Konkurs miał za zadanie promowanie znaczenia nauki i odkryć naukowych dla rozwoju gospodarki regionu, kraju i świata oraz poprawy życia mieszkańców, a także rozbudzanie ciekawości poznawczej i rozwijanie zainteresowania nauką wśród dzieci i młodzieży pomiędzy szóstym a piętnastym rokiem życia. Jego celem było wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej wynalazek lub odkrycie, które wywarły największy wpływ na dzieje świata i rozwój cywilizacji na przestrzeni wieków. 

Wśród laureatów znaleźli się ośmioletni Kacper Kowalczyk, który za najważniejszy wynalazek wszechczasów uznał samolot, trzynastoletni Aleksander Olszewski, według którego niekwestionowane pierwsze miejsce wśród wynalazków i odkryć zajmuje papier, a także czternastoletni Jakub Goś, który wykonał prezentację multimedialną na temat mydła.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy również wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii wybranych prac!

    Aktualności

    Data dodania
    30 listopada 2021