Otwarcie wystawy „Kameruńska codzienność”

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Kameruńska codzienność”, które odbędzie się 26 stycznia 2017 r. o godz. 13.00 w holu Biblioteki Głównej UMCS (ul. Radziszewskiego 11, Lublin). Jej organizatorem jest Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”, a autorem większości zdjęć – dr Konrad Czernichowski, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Ekonomicznego UMCS.

Wernisaż uzupełni wykład dra Czernichowskiego pt. „Szkoły kameruńskie i nie tylko...” (godz. 13:30-15:00, s. 47, III piętro, skrzydło Biblioteki Głównej UMCS).

Wystawa będzie otwarta do końca lutego.

W okresie udostępniania wystawy, od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 16.00 w holu Biblioteki Głównej będzie czynne stoisko z autentycznymi pamiątkami z Afryki. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę szkoły w Tonj w Sudanie Południowym. Ponadto na stoisku będzie można otrzymać widokówkę z danymi potrzebnymi do podarowania 1% podatku na ten cel.

Ruch „Maitri” od 1975 r. zajmuje się organizowaniem pomocy do wybranych ośrodków w Afryce, Azji i w mniejszym stopniu w Ameryce Łacińskiej (Boliwia). Wspiera kilka ośrodków leczenia i dożywiania w Afryce Środkowej. Wspólnota koncentruje swoje działania na zapewnieniu dzieciom i młodzieży dostępu do edukacji.

    Aktualności

    Data dodania
    24 stycznia 2017