Nabór grup teatralnych na XIV Festiwal Teatralny „Kontestacje”

Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje” we współpracy z Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie ogłasza nabór kandydatów na XIV edycję Festiwalu. Wybrane spektakle będą prezentowane od 26 do 29 kwietnia 2018 roku.

To już kolejna edycja cieszącego się dużą popularnością w Polsce festiwalu teatralnego tworzonego przez środowisko akademickie w Lublinie. Wydarzenie nawiązujące do idei kontestacji, czyli krytycznego spojrzenia na zastaną rzeczywistość, ma na celu zaprezentowanie spektakli tworzonych przez niezależne zespoły teatralne z całej Polski. Hasło przewodnie XIV „Kontestacji” to „Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!”. Tegoroczna edycja Festiwalu wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasze zaproszenie kierujemy do niezależnych artystów i grup teatralnych z całej Polski, które lubią zrywać ze schematami i poszukują przestrzeni do swobodnego wyrazu siebie przez sztukę.

W ramach XIV edycji „Kontestacji” odbędzie się także IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Ciało-ruch-przestrzeń. Wolność!”.

Nabór trwa do 16 lutego 2018 roku. O wynikach naboru artyści zostaną poinformowani do końca lutego

Szczegółowe informacje: www.kontestacje.ack.lublin.pl

Źródło: Organizatorzy Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Kontestacje”

    Aktualności

    Data dodania
    25 stycznia 2018