IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej - relacja

IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej wpisuje się w szeroki kontekst współpracy Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS ze szkołami na Lubelszczyźnie. Wydarzenie po raz pierwszy zorganizowano w 2010 r. Obecnie stanowi już rozpoznawalną inicjatywę kulturalno-edukacyjną Uczelni. W IV edycji Konkursu, która odbyła się 11 marca br. na Wydziale Humanistycznym UMCS, wzięło udział blisko 50 uczniów z ponad 20 szkół z województwa lubelskiego.

W Małej Auli Wydziału Humanistycznego zaprezentowali się soliści, duety oraz zespoły. Program obejmował 28 utworów konkursowych w języku rosyjskim: ballady, piosenki dziecięce oraz ludowe, utwory w stylu pop i rock. Publiczność zgromadzona w Auli mogła usłyszeć piosenki z repertuaru m.in.: Anny German, Ałły Pugaczowej, Włodzimierza Wysockiego oraz gwiazd współczesnej rosyjskiej sceny muzycznej. Studenci Instytutu Filologii Słowiańskiej zaprezentowali program artystyczny w postaci utworów muzycznych oraz recytacji wierszy w języku rosyjskim.

Celem Konkursu jest wspieranie nauczycieli rusycystów z województwa lubelskiego, promocja języka i kultury rosyjskiej wśród uczniów, a także promocja UMCS i Instytutu Filologii Słowiańskiej w regionie.

Tegoroczna edycja konkursu stanowiła jeden z punktów programu obchodów jubileuszu 70-lecia UMCS.

Przedsięwzięcie koordynowała dr Ewa Białek.

Patronat honorowy:
Marszałek Województwa Lubelskiego
Lubelski Kurator Oświaty
Dziekan Wydziału Humanistycznego UMCS
Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie

Patronat medialny:
Polskie Radio Lublin
Biłgorajska Telewizja Kablowa

Fot. Aneta Adamska

    Aktualności

    Data dodania
    12 marca 2014