„Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie" - czwarty odcinek w ramach cyklu

W kolejnym spotkaniu „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” psycholożki z UMCS-u dostarczą nam niezbędnej wiedzy w zakresie umiejętnego wyrażania swoich potrzeb emocjonalnych. Podzielą się również metodami, które mogą ograniczyć poczucie lęku i niepewności w tym niespokojnym czasie. Zapraszamy!

Jeśli jesteś kamieniem, bądź magnesem, jeśli jesteś rośliną, bądź czułkiem, jeśli jesteś człowiekiem, bądź miłością. (V. Hugo, „Nędznicy”, Księgarnia S. Bukowieckiego, 1900, s. 113).

Wojna w Ukrainie w wielu ludziach wyzwoliła ogromne pokłady człowieczeństwa. Chęć niesienia nieustannej pomocy pozwala w minimalnym stopniu porządkować świat osób uciekających przed wojną. Warto w takich momentach pamiętać również o swoich emocjach i równowadze, dzięki której zyskujemy siłę na realizację działań wspierających sąsiadów i sąsiadki zza wschodniej granicy.

W czwartym epizodzie serii „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” Magdalena Bis, koordynatorka Biura Rozwoju Kompetencji UMCS, dr Marlena Stradomska z Katedry Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS oraz Marzena Bichta z Poradni Psychologicznej UMCS porozmawiają na temat efektywności terapii oraz wszelkich form rozmowy, łagodzących skutki kryzysu psychologicznego. Specjalistki wskażą także ciekawe sposoby na samodzielne radzenie sobie z negatywnymi odczuciami, jakich możemy doświadczać w związku z sytuacją w Ukrainie.

Rozmowę na język migowy przetłumaczy Magdalena Gach. Cykl realizowany jest przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.

Zachęcamy do obejrzenia!

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    5 kwietnia 2022