Ta strona używa cookies
Ze względu na ustawienia Twojej przeglądarki oraz celem usprawnienia funkcjonowania witryny umcs.pl zostały zainstalowane pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz to zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.
W kolejnym spotkaniu „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” psycholożki z UMCS-u dostarczą nam niezbędnej wiedzy w zakresie umiejętnego wyrażania swoich potrzeb emocjonalnych. Podzielą się również metodami, które mogą ograniczyć poczucie lęku i niepewności w tym niespokojnym czasie. Zapraszamy!
Jeśli jesteś kamieniem, bądź magnesem, jeśli jesteś rośliną, bądź czułkiem, jeśli jesteś człowiekiem, bądź miłością. (V. Hugo, „Nędznicy”, Księgarnia S. Bukowieckiego, 1900, s. 113).
Wojna w Ukrainie w wielu ludziach wyzwoliła ogromne pokłady człowieczeństwa. Chęć niesienia nieustannej pomocy pozwala w minimalnym stopniu porządkować świat osób uciekających przed wojną. Warto w takich momentach pamiętać również o swoich emocjach i równowadze, dzięki której zyskujemy siłę na realizację działań wspierających sąsiadów i sąsiadki zza wschodniej granicy.
W czwartym epizodzie serii „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” Magdalena Bis, koordynatorka Biura Rozwoju Kompetencji UMCS, dr Marlena Stradomska z Katedry Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS oraz Marzena Bichta z Poradni Psychologicznej UMCS porozmawiają na temat efektywności terapii oraz wszelkich form rozmowy, łagodzących skutki kryzysu psychologicznego. Specjalistki wskażą także ciekawe sposoby na samodzielne radzenie sobie z negatywnymi odczuciami, jakich możemy doświadczać w związku z sytuacją w Ukrainie.
Rozmowę na język migowy przetłumaczy Magdalena Gach. Cykl realizowany jest przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.
Zachęcamy do obejrzenia!