„Zadbaj o zdrowie” – piknik prozdrowotny

W sobotę, 11 września br. w godz. 10.00-15.00 na placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się piknik prozdrowotny pod hasłem „Zadbaj o zdrowie”. Podczas pikniku prowadzone będą bezpłatne, różnorodne badania profilaktyczne, konsultacje lekarskie, dietetyczne i fizjoterapeutyczne.

W strefie „Fakty, nie opinie” odbędzie się panel z przedstawicielami świata medycznego, którzy przedstawią rzetelne informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19. Jednym z ekspertów będzie wybitna wirusolog, immunolog, pracownik Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS - prof. dr hab. Agnieszka Szuster-Ciesielska.

W dyskusji udział weźmie również Magdalena Bis - psycholog, psychoterapeuta, pracownik Biura Rozwoju Kompetencji UMCS. Podczas pikniku odbędą się pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, będzie można również skorzystać z punktu konsultacyjnego, w którym psychologowie z Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS udzielą odpowiedzi na nurtujące mieszkańców miasta kwestie. Dla najmłodszych przewidziano gry, konkursy z nagrodami oraz wiele ciekawych zabaw.

Piknik prozdrowotny „Zadbaj o zdrowie” organizowany jest przez Urząd Wojewódzki w Lublinie. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej jest jedną z instytucji wspierających akcję, której głównym celem jest kształtowanie umiejętności podejmowania świadomych decyzji w zakresie ochrony zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu.

Więcej informacji

    Aktualności

    Data dodania
    10 września 2021