„(Nie)zawodna nadzieja” – Spotkanie Klubu „Filozofuj!” w Lublinie

„Filozofuj!” – jedyne czasopismo w Polsce popularyzujące filozofię organizuje spotkanie Klubu „Filozofuj!” w Lublinie. Spotkanie dyskusyjne pt. „(Nie)zawodna nadzieja” odbędzie się 18 maja o g. 17:30 w kawiarni „Nie wylej” na ul. Żwirki i Wigury 4. Do debaty zostali zaproszeni prof. Piotr Bartula oraz prof. Jacek Jaśtal.

Spotkania Klubów „Filozofuj!” to debaty specjalistów z dziedziny filozofii z udziałem publiczności. Organizowane są poza murami uczelni (w kawiarniach i księgarnio-kawiarniach), tak aby pobudzić uczestników do merytorycznej wymiany zdań w przyjaznej atmosferze. Celem Klubów „Filozofuj!” jest ukazywanie roli racjonalnej dyskusji w debacie publicznej oraz popularyzacja wiedzy filozoficznej.  Dotychczas zostało zorganizowanych 46 spotkań w wielu miastach Polski. 

Spotkanie lubelskie będzie już drugą majową debatą poświęconą nadziei. Pierwsza, dotycząca istoty nadziei, odbędzie się w Krakowie: https://bit.ly/3uVL2AU.

Na spotkaniu Klubu „Filozofuj!” w Lublinie wspólnie ze specjalistami pochylimy się m.in. nad następującymi kwestiami, dotyczącymi racjonalności i sensu nadziei:

  1. Jakie funkcje nadzieja pełni w naszym życiu?
  2. Czy żywienie nadziei można uznać za postawę racjonalną?
  3. Jak może się objawiać nadzieja zwodnicza?
  4. Czy nadzieja zawsze ma wartość?

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich pasjonatów filozofii i zainteresowanych tematyką spotkania!

Współorganizator: Nie wylej
Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Lublin
Patroni: Forum Akademickie, Instytut Filozofii UMCS, Wydział Filozofii KUL, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” w Lublinie, Polskie Radio Lublin

Linki do wydarzenia na: fanpage Filozofuj - link, do wpisu na portalu: Filozofuj - link

źródło: Wydział Filozofii i Socjologii UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    28 kwietnia 2022