„Alter Idem” z Medalem Prezydenta Miasta Lublin

30 maja 2017 roku w Muzeum Lubelskim odbyła się gala „Aktywni z Lublina”, podczas której nagrodzono osoby i organizacje promujące aktywność osób z niepełnosprawnością. Medal Prezydenta Lublina w kategorii „Instytucji lub organizacji działającej na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością” otrzymała jedna z organizacji studenckich działających na naszej Uczelni – Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” UMCS.

Zrzeszenie istnieje od siedmiu lat, jest organizacją studencką działająca na rzecz integracji studentów z niepełnosprawnością ze środowiskiem akademickim, a także ich aktywizacji i rozwoju osobistego. Organizacja zrzesza na takich samych zasadach studentów z niepełnosprawnością i studentów pełnosprawnych UMCS. Zrzeszenie jest organizatorem m.in.: konferencji, dni adaptacyjnych, wyjazdów integracyjnych, obozów językowych, pikników integracyjnych, Turnieju Boccia Cup oraz akcji charytatywnych. Jego członkowie starają się znosić bariery architektoniczne, a także społeczne, których na co dzień doświadczają osoby z niepełnosprawnością. Zrzeszenie przy organizacji wydarzeń współpracuje z Zespołem ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

Medal Prezydenta Miasta Lublin to osiągnięcie, na które pracowało całe Zrzeszenie od momentu powstania, a przede wszystkim dotychczasowi Przewodniczący. Działalność Zrzeszenia  została zainicjowana przez studentkę Olgę Kałkę w 2010 r. Do tej pory przewodniczącymi ZSN „Alter Idem” byli:

 • Olga Kałka – rok akademicki 2010/2011,
 • Beata Fijołek – rok akademicki 2011/2012,
 • Malwina Skurak –rok akademicki 2012/2013,
 • Justyna Cieślak – rok akademicki 2013/2014,
 • Rafał Knap – rok akademicki 2014/2015,
 • Wioletta Madejska – rok akademicki 2015/2016,
 • Katarzyna Filipowska –rok akademicki 2016/2017.

Więcej informacji o działalności ZSN „Alter Idem” można znaleźć na oficjalnym profilu organizacji na Facebooku.

Autor tekst: Katarzyna Filipowska, ZSN „Alter Idem” UMCS

  Aktualności

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  1 czerwca 2017