Zaproszenie na pikietę w Warszawie

Szanowni Państwo,

Rada Szkolnictwa Wyższego i Nauki Związku Nauczycielstwa Polskiego, w której zrzeszone są organizacje związkowe ZNP działające w uczelniach wyższych i placówkach badawczych, razem z całym Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, zrzeszającym pracowników zatrudnionych w placówkach oświatowych prowadzi aktualnie wspólny protest dotyczący sytuacji pracowników tych instytucji oraz sytuacji samych instytucji edukacyjnych, pod hasłem BO EDUKACJA JEST JEDNA I NAJWAŻNIEJSZA.

W ramach protestu w dniach 7-14 października będzie działać w Warszawie Miasteczko Edukacyjne, a na dzień 15 października (sobota) planowana jest wspólna pikieta protestacyjna w Warszawie, przed budynkiem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Pikieta rozpocznie się o godz. 11.00.

Związek Nauczycielstwa Polskiego przy UMCS w Lublinie serdecznie zaprasza wszystkich pracowników, nie tylko członków naszego Związku do wzięcia udziału w pikiecie protestacyjnej.

Powodów do protestowania mamy dużo, choćby dlatego, że trudno szumnie zapowiadaną od 1 października podwyżkę w wysokości 4,4% nazwać podwyżką, zwłaszcza w obliczu szalejącej inflacji i rosnącymi z dnia na dzień cenami i kosztami utrzymania naszych rodzin. Uczelniom także zaczyna już brakować środków na bieżące funkcjonowanie.

Prosimy chętnych do wyjazdu o zgłoszenia telefoniczne do Związku (506005071) lub mailowo (znp@hektor.umcs.lublin.pl) do środy 12 października.
Prosimy o podanie imienia, nazwiska i kontaktowego nr telefonu. Uczestnicy wyjazdu będą ubezpieczeni.

Załączniki

    Aktualności

    Autor
    Marta Łacek
    Data dodania
    10 października 2022