Perfumy ku czci patronki UMCS - wręczenie nagrody

Pragnąc uczcić jubileusz 150. rocznicy urodzin Patronki naszego Uniwersytetu, został ogłoszony konkurs na nazwę perfum stworzonych specjalnie na tę okazję. Pomysłodawcami tej inicjatywy były: Wydział Artystyczny, Wydział Chemii oraz Wydział Humanistyczny UMCS.

Fot. Bartosz Proll

Zwycięską nazwę zaproponowała Pani mgr Małgorzata Tokarska, pracownica Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Zapach będzie nosił nazwę pol'Ona. Dzisiaj, 15 marca, Rektor prof. Stanisław Michałowski, w obecności Prorektor ds. Studenckich prof. Urszuli Bobryk, uroczyście wręczył laureatce nagrodę główną - tablet.

Konkurs, ogłoszony pod auspicjami JM Rektora UMCS, spotkał się z wielkim zainteresowaniem i odzewem. Wzięli w nim udział studenci, doktoranci oraz pracownicy prawie wszystkich wydziałów i jednostek administracyjnych naszej uczelni, nadsyłając blisko 200 propozycji nazwy perfum.

15 marca 2018