Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie – nowy cykl spotkań z naukowcami

Od ponad trzech tygodni za wschodnią granicą trwa wojna, która na długie lata przewartościuje i zmieni naszą rzeczywistość społeczną, polityczną oraz gospodarczą. Wspieramy naszych przyjaciół z Ukrainy, solidaryzując się z nimi, organizując transport, mieszkania i zbiórki najbardziej potrzebnych produktów. Nie zawsze w takich okolicznościach wiemy jednak, jak reagować na medialny szum, jak zachować równowagę emocjonalną czy zadbać o swoją przyszłość.

W ramach cyklu „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” specjaliści/stki oraz naukowcy i naukowczynie z UMCS-u spróbują znaleźć sposób na rozwianie naszych wątpliwości, pomówią o kwestiach związanych z higieną psychiczną, dezinformacją w przestrzeni publicznej czy aktualnej sytuacji ekonomicznej i przede wszystkim – pomogą zrozumieć kryzys.

Na pierwszym spotkaniu cyklu dr hab. Jan Pleszczyński, prof. UMCS oraz dr Wojciech Maguś z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach zwrócą uwagę na ostrożne filtrowanie informacji, odpowiedzialność za słowo w środowisku dziennikarskim, a także podkreślą znaczenie organizacji weryfikujących prawdziwość przekazywanych wiadomości do polskich mediów w czasie trwającego konfliktu w Ukrainie.

Rozmowę poprowadzi Patryk Grzegorczyk, pracownik Biura Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS, a na polski język migowy przetłumaczy ją Magdalena Gach.

Cykl realizowany jest przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.

Jeżeli zależy Państwu na wartościowym i rzeczowym przekazie, opozycyjnym do ogólnej atmosfery medialnego niepokoju, warto poświęcić kilka chwil i obejrzeć pierwszy odcinek z serii „Zrozumieć kryzys…”

Zapraszamy!

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    18 marca 2022