Zaproszenie na cykl spotkań o mediach i polityce

Zapraszamy wszystkich studentów i pracowników Uczelni do udziału w cyklu spotkań o mediach i polityce! Cykl zainauguruje spotkanie z redaktorem Michałem Kolanko, który w ramach swojej książki „Game changer. Za kulisami polityki” zrealizował 14 wywiadów z praktykami i analitykami kampanii wyborczych m.in. o tym, jak ogniskować uwagę mediów.

Spotkanie odbędzie się 1 czerwca (środa) o godzinie 13:00 w auli A.1.08 w siedzibie Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS (ul. Głęboka 45).

Rozmowę z redaktorem Michałem Kolanko o tym, co i kto decyduje o zwycięstwie lub klęsce w polityce przeprowadzi dr Wojciech Maguś, zastępca dyrektora INoKSiM.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS.


„W książce "Game changer" zaglądamy do wnętrza politycznej maszynki. Politycy i stratedzy, spin doktorzy i marketingowcy, naukowcy i eksperci od mediów opowiadają, jak wygląda prawdziwa polityka. Ujawniają swoje sekrety oraz to, co działo się poza światłem reflektorów, z dala od kamer, w kluczowych momentach krajowej polityki ostatnich 30 lat. Prowadzą nas od historii o dziadku z Wehrmachtu przez wszystkie zwroty, zmiany sojuszy, kluczowe chwile i debaty oraz kampanie, które zdecydowały o tym, że polska polityka wygląda tak jak teraz. Przedstawiają też najważniejsze trendy i zmiany, które kształtują obecny świat w tym wpływ na polską politykę mediów społecznościowych i pandemii. W książce padają również pytania o to, jak politykę zmieni agresja Rosji na Ukrainę”.


Michał Kolanko (rocznik 1985) jest dziennikarzem politycznym. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od blisko 10 lat zajmuje się polityką. Najpierw jako bloger związany z serwisem 300polityka, później jako dziennikarz i analityk. Od 2017 roku jest reporterem dziennika „Rzeczpospolita”.

źródło: Wydział Politologii i Dziennikrstwa UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    17 maja 2022