XLV Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna

Od 20 do 23 września trwać będzie XLV Ogólnopolska Konferencja Kartograficzna. Tematem tegorocznego spotkania naukowców zajmujących się informacją przestrzenną będą „Metody kartograficzne i geomatyczne w badaniach interdyscyplinarnych”.

Konferencja będzie okazją do wymiany informacji w obrębie różnorodnych zagadnień, między innymi: przyszłości polskiej kartografii akademickiej, metod kartograficznych i geomatycznych w służbie państwa, percepcji map cyfrowych i analogowych czy synergii kartografii i humanistyki.

Inauguracja konferencji odbędzie się 20 września na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, a przedmiotem pierwszego dnia obrad będzie jubileuszowa sesja i wystawa z okazji 100-lecia Polskiego Przeglądu Kartograficznego (obecnie Polish Cartographical Review), jednego z najstarszych czasopism naukowych w Polsce. Kolejne dni konferencji uczestnicy spędzą w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim, gdzie odbędą się sesje panelowe i referatowe oraz warsztaty geoinformatyczne. Organizatorzy przygotowali również wystawę „Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe Lasów Janowskich na mapach”. W programie konferencji przewidziano otwarte zebranie Oddziału Kartograficznego Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Stowarzyszenia Kartografów Polskich oraz sesję terenową.

Organizatorami konferencji są: Katedra Geomatyki i Kartografii UMCS, Oddział Kartograficzny Polskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Nadleśnictwo Janów Lubelski.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym harmonogram wydarzenia są dostępne na stronie: https://www.umcs.pl/pl/xlv-ogolnopolska-konferencja-kartograficzna,26287.htm

źródło: Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    19 września 2023