Warsztaty dla promotorów w ramach projektu UMCS Doctoral Schools – Your Success in Globalized World of Science

Szkoły Doktorskie UMCS zapraszają na 2-dniowe warsztaty dla promotorów.

W dniach 25-26.04.2024 r. Szkoły Doktorskie UMCS zapraszają na 2-dniowe warsztaty dla promotorów organizowane w ramach projektu "UMCS Doctoral Schools – Your Success in Globalized World of Science" w ramach Programu STER-Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich.

Celem warsztatów jest podnoszenie kompetencji promotorów poprzez wymianę doświadczeń z udziałem ekspertów zagranicznych.

Podczas warsztatów prowadzonych w języku angielskim przez prof. Neftali Villanueva z University of Granada, prof. Istvan Szilagyi z University of Szeged oraz dr Gabriele Dumitriu z Artepsy-Association of expressive-creative therapies and clinical psychology, będziemy rozmawiać o:

  • modelach kształcenia doktorantów w różnych systemach szkół doktorskich;
  • współpracy promotorów z doktorantami w trakcie przygotowania projektu badawczego i jego realizacji oraz monitoringu jakości prowadzonych badań;
  • wspieraniu doktorantów w mobilności zagranicznej, współpracy z międzynarodowym środowiskiem naukowym;
  • roli i obowiązkach promotora;
  • tym, jak rozwijać w doktorantach pewność siebie i samodoskonalenie, jak zarządzać i rozwiązywać pojawiające się konflikty, jak pomagać doktorantom w rozwijaniu uniwersalnych umiejętności i przygotowaniu się do kariery zawodowej.

Zgłoszenia należy dokonać poprzez formularz zgłoszeniowyTermin upływa z dniem 15.04.2024 r.

Na warsztat nie mogą zgłaszać się osoby, które rok temu brały udział w warsztatach w projekcie. Warsztat odbędzie się we czwartek i piątek (25-26.04) w godz. 10.00-16.00 w „Trójce” - Stołówce Akademickiej UMCS. 

Dr Gabriele Dumitriu

Obszary zainteresowań akademickich i naukowych dr Gabrieli Dumitriu obejmują psychologię osób w sytuacjach kryzysowych i konfliktowych, psychologię traumy, psychologię kliniczną. W dziedzinie organizacji wdraża programy dobrego samopoczucia i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Jej praktyczne i naukowe zainteresowanie tymi dziedzinami zmaterializowało się również poprzez publikację rozdziałów w tomach zbiorowych i artykułów w specjalistycznych czasopismach, w kraju i za granicą, a także poprzez udział w projektach Erasmus ++. Pracowała w systemie ochrony praw dziecka przez okres 10 lat i ma praktyczne doświadczenie w dziedzinie psychologii klinicznej i psychoterapii od ponad 15 lat, pracując z dorosłymi i rodzinami. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Spiru Haret, w szczególności w realizacji programów stażowych dla studentów psychologii i pedagogiki.

Prof. Istvan Szilagyi

Prof. István Szilágyi uzyskał stopień doktora chemii na Uniwersytecie w Szeged w 2006 roku. Po odbyciu stażu post-doktorskiego w Australii i Szwajcarii, został mianowany starszym wykładowcą na Uniwersytecie Genewskim w 2009 roku. W 2018 r. przeniósł się na Uniwersytet w Szeged, gdzie jest profesorem nadzwyczajnym, kierownikiem Grupy Badawczej Biokoloidów i wicedyrektorem Instytutu Chemii. Opublikował ponad 120 prac naukowych (cytowanych ponad 3000 razy z indeksem H 37) i wygłosił ponad 60 wykładów na seminariach i konferencjach uniwersyteckich. Nadzorował 10 doktorantów, 20+ studentów studiów licencjackich i magisterskich. Wielu absolwentów jego grupy badawczej pracuje na prestiżowych uniwersytetach i w firmach na całym świecie (np. Uniwersytet Harvarda, Uniwersytet w Lund i Robert Bosch GmbH). Jego badania koncentrują się na aspektach chemii koloidalnej materiałów naśladujących enzymy, polimerach do zwiększonego odzysku ropy naftowej i zanieczyszczeniach nanoplastycznych w przedziałach wodnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www2.sci.u-szeged.hu/physchem/bioc/index.html.

Prof. Neftalí Villanueva

Prof. Neftalí Villanueva obronił międzynarodowy doktorat w 2006 r. (Uniwersytet w Granadzie) pod kierunkiem prof. Maríi José Frápolli. Podczas studiów doktoranckich spędził kilka miesięcy na Uniwersytecie w Bristolu (Wielka Brytania) i w Instytucie Jean Nicod (Paryż, Francja). Jego okres post-doktorski był podzielony między Institute Jean Nicod i Institute of Philosophy (University of London, Wielka Brytania). Prowadził zajęcia na różnych uniwersytetach, zarówno w Hiszpanii, jak i za granicą, uczestniczył w dziesiątkach międzynarodowych konferencji i wygłaszał zaproszone wykłady na Uniwersytecie w Monachium (Niemcy), w Instytucie Nauk Humanistycznych na UConn (USA) i innych.
Prof. Villanueva współpracował z Maríą José Frápolli, Pierre Jacobem, Philippe de Brabanterem, Isidorą Stojanovic, Christophe Heintzem, Manuelem Sánchezem, Manuelem de Pinedo, Nemesio García Carril, Davidem Bordonabą, Eduardo Pérezem, Javierem Osorio i Manuelem Almagro. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół  semantyki i pragmatyki, historii filozofii analitycznej, relatywizmu, retrakcji, stosowanej filozofii języka, niezgody, polaryzacji, komunikacji międzykulturowej itp. a swoje prac opublikował w międzynarodowych czasopismach, takich jak Personality and Social Psychology Bulletin, Frontiers in Psychology, Análisis Filosófico, itp. Brał udział w 11 projektach badawczych finansowanych przez instytucje publiczne i prywatne.

Regulamin rekrutacji do zapoznania.

Warsztat realizowany jest w ramach projektu „UMCS Doctoral Schools – Your Success in Globalized World of Science” finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu STER-Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich.

źródło: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,25575,warsztaty-dla-promotorow-w-ramach-projektu-umcs-doctoral-schools-your-success-in-globalized-world-of-science,145830.chtm#page-1

 

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    20 marca 2024