W relacji… - wernisaż wystawy Agnieszki Mazek, absolwentki UMCS

Zapraszamy na wernisaż wystawy naszej absolwentki Agnieszki Mazek  pt. W relacji…, który odbędzie się 15 marca 2023 r. o godz. 17:00 w Galerii Po 111 Schodach (ul. Bernardyńska 14A w Lublinie). Wystawa będzie otwarta do 11 kwietnia 2023 r.

Wystawa „W relacji…” prezentuje miniatury graficzne Agnieszki Mazek, artystki tworzącej w technikach wklęsłodrukowych – akwaforcie i akwatincie.

Agnieszka Mazek, urodziła się 1 kwietnia 1976 roku.

Jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki warsztatowej uzyskała w 2001 roku, a w 2010 roku tytuł doktora sztuki na macierzystej uczelni. Od 2015 roku pracuje jako adiunkt na kierunku sztuki plastyczne Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest też laureatką nagród w dziedzinie grafiki (m.in. kilkakrotnie w konkursach miesięcznych „Grafika Warszawska”, a ostatnio w konkursie Miniprint International de Entre Rios – Luis Bourband – 2022, Museo Atemio Alisio, Argentyna).

Prezentowane na wystawie miniatury to jakby niezależne puzzle powstałe z przeżyć i doznań, a składające się na obraz świata, rzeczywistości, miejsc, wydarzeń widzianych oczami i temperamentem artystki. Poniekąd jest to pamiętnik wizualny pełen graficznych komentarzy skłaniających do refleksji, zadumy, a nawet kontemplacji.

Kurator wystawy: dr hab. Anna Perłowska-Weiser

żródło: Wydział Artystyczny UMCS

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    15 marca 2023