Szósty odcinek serii „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie”

Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” dotyczyć będzie ważnych aspektów związanych z napływem obywateli i obywatelek z Ukrainy do Polski w wymiarze gospodarczym. Eksperci z zakresu nauk ekonomicznych i zarządzania wskażą szanse oraz zagrożenia dla polskiej gospodarki po masowej migracji uchodźców zza wschodniej granicy.

Inwazja Federacji Rosyjskiej na Ukrainę przyczyniła się do uchodźczego kryzysu, podczas którego do Polski przybyło ponad 2,5 mln Ukrainek i Ukraińców. Część z nich przybyło tutaj z myślą o dłuższym pobycie, znalezieniu pracy i zgłoszeniu swoich dzieci do szkół. Rodzimy rynek pracy mogą czekać poważne zmiany.

W szóstym odcinku serii „Zrozumieć kryzys. Wojna w Ukrainie” gośćmi będą:

  • dr hab. Zbigniew Pastuszak - prof. UMCS, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką, kierownik Katedry Systemów Informacyjnych i Logistyki;
  • dr hab. Mariusz Kicia - dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS z Katedry Bankowości i Rynków Finansowych;
  • dr Łukasz Jasiński z Katedry Polityki Gospodarczej i Regionalnej UMCS.

Naukowcy w trakcie rozmowy poruszą m.in. priorytetowe zagadnienia obejmujące formy wsparcia mieszkańców Ukrainy przez administrację państwową i władze samorządowe, a także przedstawią potencjalne rozwiązania w zakresie zatrudniania migrantów, jakie mogłyby pozytywnie oddziaływać na polską gospodarkę.

Rozmowę na język migowy przetłumaczy Magdalena Gach. Cykl realizowany jest przez Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego odcinka w wydaniu ekonomicznym!

    Wszystkie aktualności

    Data dodania
    12 kwietnia 2022